Harry Potter Hayranıyız !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Hayranıyız !

Harry Potter Hayranlarının Buluşma Noktası!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!”

2 posters
YazarMesaj
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
meLis_

Kadın
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!

Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!” Empty
MesajKonu: Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!”   Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!” Icon_minitimeÇarş. Kas. 26, 2008 11:26 pm

Tom Felton, kendisiyle yapılan bir ropörtajda, filmlerde canlandırdığı Draco Malfoy karakterinden, Ölüm Yadigarları‘ndan ve Melez Prens‘te David Yates ile nasıl çalıştıklarından bahsetti.

Gelecek Harry Potter filmini, yani Melez Prens’i düşünürsek, Tom Felton hayranları olarak daha ciddi, daha derine inen ve karmaşık bir Draco göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Artık Draco’yu yüzeysel değil de daha kompleks bir şekilde canlandırdığın için mutlu musun?

Tom: Tabii ki. Filme başlamadan David Yates’in beni yanına çekerek, “Sana güvenim sonsuz. Başaracaksın.” gibi sözler söylemesi beni açıkçası korkuttu. Michael Gambon’la sözlü prova yaptıktan sonra, final sahnesinin aslında ödümü koparttığının farkına vardım.

Ama ne olursa olsun, sette çok fazla şey öğrendim. Üstüne üstlük David Yates en büyük motivasyon kaynağımdı. Gördüğü her şeyi takdir eden ve sizi doğru şekilde teşvik edip yönlendiren biri kendisi. İstediği sonuçları elde etmek için ne söylemesi gerektiğini çok iyi bilen bir yönetmen. Yapımcılar da gördükleri şeyden çok memnun olduklarını dile getirdiler; bu beni daha da teşvik etti. Ayrıca çok da eğlenceliydi; şu ana kadar çektiğimiz filmler içerisinde en çok bunda bu kadar zevk aldım şüphesiz. Role tamamen hakim olmak, elinden gelenin en iyisini yapmak tetikliyor bunları.

Draco’nun başka yönlerini göstermek nasıl oldu senin için?

Tom: Harikaydı. Draco karakterini canlandırmamın en heyecanlı bölümüydü. Önceki filmlerde bildiğiniz gibi biraz iki boyutlu bir karakterdi Draco. Kinci ahmağın tekiydi. Fakat bu filmde onun neden bu kadar kin dolu olduğunu ve ahmakça davrandığını görüyoruz; nedeni babası ve Draco’yu yetiştirme tarzı. Draco’nun iki yönünü de görüyoruz aslında bu filmde, en uç noktalarına şahit oluyoruz. Babasının yakalanması ve kendisinin babasının yerini alma ya da doldurma gerekliliği fazla geliyor Draco’ya.

Ama aynı zamanda bu baskı onu o kadar çok bunaltıyor ve aşırı geliyor ki, bu sayede Draco’nun daha zayıf yönlerini de göreceğiz. İki boyutlu bir karakterdense, böyle çok yönlü bir karakteri canlandırmak harikaydı.

Melez Prens’te Draco’nun ağladığı bir sahne olduğunu duyduk. Doğru mu bu?

Tom: Evet, banyodayken ağlıyor. Draco için her şey üstüste geldiğinden artık daha fazla dayanamıyor.

Ölüm Yadigarları’nda canlandırmayı dört gözle beklediğin sahneler neler? Kitabı okurken Draco’nun asasının birden en önemli rolde olması ve sonunda da Voldemort’u öldürmesi neler hissettirdi sana?

Tom: Kitabı okumak acayip zevkliydi ve tabii ki canlandırdığınız karakterin adını ne zaman görseniz kalbiniz gümbür gümbür atmaya başlıyor ve “İşte! Bakalım şimdi ne olacak?” diyorsunuz her seferinde. Kendi evimi, Malfoy Malikanesi’ni yani, görmek için sabırsızlanıyorum. Evin içinde Jason Isaacs ve Melez Prens’te Ölüm Yiyenler’i canlandıran oyuncularla aynı ortamda olmayı dört gözle bekliyorum; beraber çok eğleniyoruz, hepsi çok komik insanlar. Şüphesiz harika olacak.

Bunun yanında, final savaşını unutmamak lazım tabii. Bütün o aksiyon, uzun zamandır beklenen savaş sahnesi herkesin başını döndürecektir eminim. Ayrıca arkadaşlarımdan birini kaybedeceğim yangın sahnesi de bayağı ilginç olacak.

Evet, pek çok hayran o yangın sahnesini sabırsızlıkla bekliyor. Umarım kesmezler.

Tom: Beklemek çok zor gerçekten. Bir an önce o sahneyi çekmek istiyorsunuz. Umarım uzun bir çekim olur. Tadını çıkartırız.

Aslında o sahneyi kesemezler. Hortkuluk sahnesi sonuçta.

Tom: Evet, doğru! Yaşasın, kesemeyecekler. Dublörleri zor bir iş bekliyor desenize.
KAYNAK:http://harrypotterfalanfilan.net/blog/?p=1464
Yumosh_Emma

Yumosh_Emma

Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : çok kopuk ve neşeli biriyisimdir:D

Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!” Empty
MesajKonu: Geri: Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!”   Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!” Icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 12:14 am

güzel bir röpörtaj olmuş çok merak ediyorum filmi xD

Tom Feltonla Röpörtaj 6. Film Tiyoları “Final Sahnesi Ödümü Kopartıyordu!”
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HARRY POTTER İLE RÖPÖRTAJ
» Melez Prens Filminin Oyuncularından Bir Röpörtaj
» Röpörtaj: Sevin Okyay ve Kutluhan Kutlu
» Vizyonda Yeni Bir Film Sihirli Şehir
» Maggie Smith yeni film için çalışmalara başladı