Harry Potter Hayranıyız !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Hayranıyız !

Harry Potter Hayranlarının Buluşma Noktası!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Daniel Jacob Radcliffe

4 posters
YazarMesaj
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

Daniel Jacob Radcliffe Empty
MesajKonu: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 7:34 pm

Daniel Jacob Radcliffe
(d. 23 Temmuz 1989 - Londra) Harry Potter filmlerinden Harry Potter rolüyle tanınan İngiliz oyuncu. 2001'den 2007'e kadar Emma Watson ve Rupert Grint ile birlikte 5 Harry Potter filminde oynayarak yıldız olmuştur. Çekilecek 3 filmde oynayacaktır. Kendisinin birde kuzeni vardır. Adı ise Oliver Hamilton (21 Eylül 1991 - Manchester)'dir

İlk Yılları
Radcliffe,Fulham Londra'da doğdu. Alan Radcliffe ve Marcia Gresham'ın oğludur. Kendisinin kardeşi yoktur. Annesi Marcia Gresham, BBC için çekilen bazı filmlerde rol almıştır. Bunlar, The Inspector Lynley Mysteries ve Walk Away and I Stumble 'dır. Annesi yahudidir ve Westcliff-Essex'de büyümüştür. Babası ise protestandır ve Kuzey İrlandalı'dır. Radcliffe, 1999 yılının Aralık ayında ilk oyunculuk deneyimini, Charles Dickens'ın bir romanı olan David Copperfield'ın uyarlamasında genç bir çocuğu canlandırarak yaşamıştır. Film iki parça halinde BBC'de yayınlanmıştır.

Kariyeri
2000 yılının Ağustos ayında Radcliffe bir çok elemeden geçerek Harry Potter adlı filmde başrolü oynamaya hak kazanmıştır. Filme çok büyük bir bütçe ayrılmıştı ve film İngiliz yazar J.K. Rowling'in kitap serisinden uyarlanmaktaydı. Ayrıca ilk filmden sonra Pierce Brosnan ile The Tailor of Panama adlı filmde küçük bir rol almıştır. Harry Potter serisinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndan sonra ikinci filmde de (Harry Potter ve Sırlar Odası) Radcliffe Harry Potter karakterini canlandırmıştır. Ardından Radcliffe, devam filmlerinde de yer almıştır. Bunlar Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004), Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005), Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007-Temmuz) dır. 17 Temmuz 2009'da vizyona girecek olan Harry Potter ve Melez Prens ve son filmde de Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (2010) Harry Potter karakterini Radcliffe canlandıracaktır. Filmler, yaptıkları hasılatlar ile sinema piyasasında ses getirmektedir.

Kişisel Hayatı
Radcliffe, Sussex House School, City of London School gibi okullara gitti. Okullarında başarılı oldu ve yüksek notlar aldı. Fakat 17 yaşındayken eğitimine bir süre ara verme kararı aldı.

Radcliffe, bas gitar çalmayı sever. Ayrıca Punk-Rock dinlemektedir ve oyuncu olarak Cameron Diaz'ı beğeniyor. Ayrıca Fulham futbol takımını desteklemektedir. Çekimler esnasında fırsat buldukça rol arkadaşları ile masa tenisi ve bilgisayar oyunları oynamaktadır. Radcliffe, Sunday Times adlı gazetenin araştırmasına göre 14 milyon poundluk serveti ile Birleşik Krallıktaki en zengin kişilerden biridir. Ayrıca başka bir araştırmaya göre de İngilterede'ki en zengin 33. kişidir. Serinin ilk filmi için 250.000 pound almış, dördüncü film için 5.6 milyon pound almış, ve son film için de 8 milyon pounddan fazla bir para kazandığı söylenmektedir. Ayrıca genç oyuncu bazı hayır kurumlarının aktivitelerinde de yer almaktadır. Örneğin, hayranlarına hediye almaları yerine çocuklarla ilgili bir derneğe bağış yapmalarını istemiştir. Bu dernek, Demelza House Children's Hospice dir. Şu sıralar "Hareket Planlama Zorluğu" yani Dyspraxia hastalığıyla savaşmaktadır. Hastalık nedeniyle yazı yazamıyor hatta bazen ayakkabısını bile bağlayamıyor.Ayrıca equus adlı tiyatroda herkesin önünde soyunduğu için bir internet sitesinin yaptığı oylamada yılın olayı ödülünü,başka bir filmde sevişme sahnesinde oynadığı için nü ödülünü almıştır.bir röportajında her türlü ateşli sevişme sahnelerinde oynayabilirim karşımdaki oyuncu çok güzeldi soyunduktan sonra adapte olamadımdemiştir ve hastalığı hakkındada hastalığım yüzünden ders çalışamıyorum okul notlarım çöplüğe döndüdemiştir. Ayrıca 3. bölümde Emma Watson'la adı alınmıştır.Hatta çıktıkları bir yemekte ona yüzük taktığı söylenmektedir.

Daniel Jacob Radcliffe Daniel-Radcliffe-harry-potter-premiere
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeCuma Ekim 10, 2008 7:11 pm

Buna kıl oluyorum..bu yüzden resim koymucam banane.. tongue
Yine de saolasın.(:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeCuma Ekim 10, 2008 7:14 pm

gerçek hayatta bu çocukta tip yok filmde makyajla falan o hale getiriyolar ama neyse konumuz bu değil paylaşım için saol:)
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeC.tesi Ekim 11, 2008 10:13 am

Birşey değil. Benim için bir zevkti (diyemiyecem çünkü bende senin gibi kıl oluyorum. Hiç sevmiyorum. Tipini beyenmiyorum No

Gilthoniél demiş ki:
Buna kıl oluyorum..bu yüzden resim koymucam banane.. tongue
Yine de saolasın.(:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimePaz Ekim 12, 2008 12:50 pm

sevmesem de içimde kaldıı =P

Daniel Jacob Radcliffe Daniel_radcliffe

Daniel Jacob Radcliffe Daniel_Radcliffe_narrowweb__300x420,0

Daniel Jacob Radcliffe Daniel-radcliffe

Daniel Jacob Radcliffe DANIEL_RADCLIFFE_07

Daniel Jacob Radcliffe Daniel-Radcliffe

Daniel Jacob Radcliffe Daniel+radcliffe_855_18495499_0_0_7004955_300
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeCuma Ekim 24, 2008 8:30 pm

Harry potter hali(gözlüklü vs) anlatamıyacağım dercede hoş.çoook beeniorum o halini.
Ama danielken..Ne biliim tipsiz oluyo yaa.. Smile
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeCuma Ekim 24, 2008 8:35 pm

Katılıyorum. Tarih kısmına gidip ordaki Harry'ye bakabilirsin doya doya... Very Happy Very Happy
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
_-ReVeN-_

Kadın
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 2:18 pm

ayy bende sizin gibi kıl oluyorum şu çocuğa hele şu son hallerini görünce daha da iğrendim. ama bana çok komik bir resmi geldi. koymadan edemicem
Daniel Jacob Radcliffe 00011186za3xp1
http://www.hp-potter.forummum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 3:49 pm

Zuahahzah..Bu ne tip yaa..Puhah.. Very Happy Very Happy Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 5:30 pm

Bu bir show..devamı sper ama böyle başlaması alzım..Ellien Show açıkmıştıda ..orda izlemiştim.
_-ReVeN-_
_-ReVeN-_

Kadın
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 3:34 pm

eğer hala elinde varsa bana gönderir misin?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 3:41 pm

ya tvde izlemiştim..nası gönderiimki? Very Happy
_-ReVeN-_
_-ReVeN-_

Kadın

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 4:06 pm

hmm peki o zaman
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 6:46 pm

Vaybe tipe bak!! Zuuuhahahahah!!!!....
Bende dilimi öyle yapabiliyorum!
_-ReVeN-_
_-ReVeN-_

Kadın

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 9:58 am

ewt ya tipe bak çay demle
bide danın gözler mavi ama orada yeşil gibi
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
meLis_

Kadın
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 7:14 pm

filmde daha yakışıklı bence eski hali çok daha tatlı
KüpppRa
Slytherin Bina Başkanı
Slytherin Bina Başkanı
KüpppRa

Kadın
Lakap : Sati
Sihirli hayvanın? : yılan
Kan Saflığı ? : safkan

MesajKonu: Geri: Daniel Jacob Radcliffe   Daniel Jacob Radcliffe Icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 5:09 pm

Tipsüüz lan bu =D sevmiyorum bu çocuğu kılım buna en kalınından =D azuhaha =D

Daniel Jacob Radcliffe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Daniel nereye koşuyor =)