Harry Potter Hayranıyız !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Hayranıyız !

Harry Potter Hayranlarının Buluşma Noktası!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Salazar Slytherin

+2
meLis_
Serdümen
6 posters
YazarMesaj
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimeSalı Ekim 07, 2008 9:29 pm

Salazar Slytherin, Slytherin binasını kuran büyücüdür. Binasında safkan ve en sinsi büyücüleri tercih etmiştir.

Salazar Slytherin, Godric Gryffindor ile aynı şatoda dünyaya gelmiş ve büyümüştür. Salazar defalarca Gryffindor ile arkadaşlık etmeye çalışsa da, bunu başaramamıştır. Godric Gryffindor da bunu başaramamıştır. Godric Gryffindor, mugglelarla çok samimiydi. Öte yandan Slytherin, muggleları bir süre sonra sevmemeye başladı. Sonra Slytherin kalede başkaları ile arkadaşlıklar kurmaya çalıştı. Ama başarısız oldu ve bu yüzden Gryffindor'dan nefret etmeye başladı. Sonra Slytherin yılanlarla ilişki kurmaya çalıştı.

Çok bilinen inançlar gibi Çataldili özel verilmiş bir hediye değildi. Salazar Slytherin yılan dilini anlamaya çalıştı. Onlarla konuşarak yıllarını harcadı, birçok değişik yılanla konuşarak dilini geliştirdi. Dersler arasında o, genellikle büyülerle uğraşırdı ama lanetlerle de zamanını harcadı ve kendisi yenilerini keşfetti. Salazar, "Avada Kedavra Laneti"ni yarattı ve yılanlarla dostluğunu geliştirdi.

Salazar, diğer üçlü ile bir araya gelince Gryffindor'dan nefret etmesinden dolayı Hogwarts için yarı uyumlu çalıştı. Bir Tarih kitabında da belirtildiği gibi en sonunda bazı uyuşmazlıklar ortaya çıktı. Salazar Slytherin Hogwarts Okulu'na sadece saf kanların girmesini istiyordu, ama diğerleri buna karşı çıktı. Onların düşüncesi büyücü yeteneği olan herkesin bu okulda ders alabileceği üzerineydi. Bunun sonucunda onların düşünceleri Salazar Slytherin'e fazla gelmeye başladı ve Salazar, okulu terk etti. Ama bu onun okulda bir oda bırakmadan gittiği anlamına gelmiyordu. Çünkü okulda saklı favori yılanı Basilisk'e bir oda bırakmnayı unutmamıştı.

Salazar Slytherin 2rmnwuf
Misafir
Misafir

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 2:34 pm

paylaşım için teşekkürler...
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
meLis_

Kadın
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 9:14 pm

Salazar Slytherin 7598650

bunu koyim bende =)
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
_-ReVeN-_

Kadın
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 9:29 pm

Salazar böyle birimi???
neyse paylaşım için teşekkürler
http://www.hp-potter.forummum.com
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 5:52 pm

Slytherin !

Hiç kendini beyenmiş bir safkana benzemiyor! Razz
başak

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 8:46 pm

salazar ın böyle biri olduğunu hiç bilmiyordum doğrusu
KüpppRa
Slytherin Bina Başkanı
Slytherin Bina Başkanı
KüpppRa

Kadın
Lakap : Sati
Sihirli hayvanın? : yılan
Kan Saflığı ? : safkan

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 5:01 pm

ya ama o benim aşkım Jared'ım ya. Ona Slytherin ünvanını vermişler ne mutlu bana Cool
yirim ben onu =P
Bide paylaşım için teşekkürler (=
Kate P. Meester
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
Kate P. Meester

Kadın
Lakap : Züzü,Matrax,Müebbet

Salazar Slytherin Empty
MesajKonu: Geri: Salazar Slytherin   Salazar Slytherin Icon_minitimeC.tesi Nis. 11, 2009 8:41 pm

meLis_ demiş ki:
Salazar Slytherin 7598650

bunu koyim bende =)

Ben daha çok sarı kafalı Draco Malfoy gibi bir adam bekliyordum..Şaşırdım doğrusu...

Salazar Slytherin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Slytherin Bina Puanları