Harry Potter Hayranıyız !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Hayranıyız !

Harry Potter Hayranlarının Buluşma Noktası!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Godric Gryffindor

+3
_-ReVeN-_
meLis_
Serdümen
7 posters
YazarMesaj
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeSalı Ekim 07, 2008 9:26 pm

Godric Gryffindor, Gryffindor binasını kuran büyücüdür. Binasına en cesur ve yiğit büyücüleri seçmiştir.

Godric Gryffindor en ünlü Hogwarts dörtlüsünden biridir ve büyük bir şatoda doğmuştur. Diğer büyücülerde olduğu gibi o da bir safkandır. Gryffindor, büyü yerine muggle silahları oklar ve kılıçlarla çalışmıştır. 4 yaşına geldiğinde ise büyük çok güzel adını taşıyan sihirli bir kılıç ona hediye edilmiştir.

Gryffindor büyücülükle ilgilenmeye başladığında "Biçim Değiştirme"'ye karşı özel bir yeteneği olduğunu görmüş. Bu yüzden hayatının büyük zamanını Mısır'da, yani en iyi Biçim Değiştiren Animaguslar'ın olduğu yerde geçirmiş. Yine Ravenclaw ve Hufflepuff gibi, işaretini seyahatlerinde bulmuş. Gryffindor Mısır'ı terketmek üzereyken, bir hırsız onun bütün eşyalarını -kılıcı da içinde olmak üzere- çalmış. Hırsızlar, hızlı bir şekilde kum üzerinde kaçarken ileride bir aslan belirmiş. Aslan hırsızları korkutarak Godric Gryffindor'un hayatını kurtarmış. Böylece Godric, hayatını ona borçlu olduğunu hissederek binasının simgesini aslan yapmıştır.

Ayrıca o, Gryffindor'lu birçok arkadaşı ile birlikte savaşırken genç yaşta ölmüştür ağla
Godric Gryffindor 122nc5k
Misafir
Misafir

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 9:22 pm

Godric Gryffindor Gryff1024
Godric Gryffindor Gryffindor-scarf-tie-lg
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
meLis_

Kadın
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 9:08 pm

hmm süper keşke burdada böle eşyaları olsa
=))))
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
_-ReVeN-_

Kadın
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 9:22 pm

ewt =)
aslaann kurtarmış bizim godricimizi
http://www.hp-potter.forummum.com
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
Serdümen

Kadın
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 5:54 pm

Aslında benim bir pelerinim var.
Bu pelerin için bir tuafiye ye gittim. Bir tane arma buldum. Ama Ravenclaw armasıydı. Yani üstünde Ravanclaw yazmıyordu tabiki ama Ravenclaw'ın o kartak mıdır kuş mudur, onun resmi vardı üstünde Smile Ama aslanlısını bulamadım!
Very Happy
başak

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 4:57 pm

Gryffindor'un genç yaşta ölmesi beni üzdü
Misafir
Misafir

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 5:59 pm

vay be helal olsun Godric hocamıza..
Bir Gryffindor'lu bu nedenle asil olsa gerek.
Böyle bir atası varken,:Gryffindor'un asil olmaması nasıl mümkün olabilir ki?

Godric hocamızın ölümünü tekrar tekrar saygıyla anarken,genç gönüllerde bıraktığı üzüntüyü unutmaya çalışıyoruz. Very Happy Razz

En son Ginny Weasley tarafından Çarş. Kas. 12, 2008 7:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ekim
Ravenclaw Öğrencisi
Ravenclaw Öğrencisi
ekim

Erkek
Nerden : Rawenclaw(Ama bu Harry'yi ve diğer Gryffindor'luluarı desteklemediğm anlamına gelmez tabii :-)
Lakap : Eko diyebilirsiniz,aynı zamanda Deniz'i (yani diğer adımı ) da lakap olarak görüyorum :-)
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Zeki,komik...ama en önemlisi tam bir hp fanı! Smile

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 6:50 pm

bütün kurucuların resmi bulunuyo bunun da olsa süper olurdu Sad
Misafir
Misafir

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 7:42 pm

meLis_ demiş ki:
hmm süper keşke burdada böle eşyaları olsa
=))))

Zaten var.
Benim eldivenim ve atıkm, resimdeki gibi bordo,altın rengi ve atkının iki ucunda,eldiveninde avuçiçine gelen bölümünde Gryffindor'un simgesi var..
_-ReVeN-_
_-ReVeN-_

Kadın
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePerş. Kas. 13, 2008 11:05 pm

yahu nereden aldınız bunları ?! ben arıyorum arıyorum bulamıyorum
Misafir
Misafir

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 6:58 pm

öle heryede olmuo Very Happy
Bende şans eseri rastladım.
Annem alsın die yapmadık şeyi bırakmamıştm mağzada Very Happy
Dayanamayıp aldıVery Happy
----------------
konuşmuodum fln :d
huysuzluk yapıodum.
Tam arabayı çalıştırıo,kontağı çevirdi,"sen nası annesin,çocuğunu üzüosun " giblerinden bilerekten duygu sömürüsü yaptım,kadının içi elvermedi,dönüp aldı Very Happy
Ama çok sevinmiştim beeaaaa...
_-ReVeN-_
_-ReVeN-_

Kadın

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 7:03 pm

ooooooo benim annem kesin almazdı. inş. bende bir gün bulurum. öle şeyler rasgelir
Kate P. Meester
Kate P. Meester

Kadın
Lakap : Züzü,Matrax,Müebbet

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePtsi Kas. 17, 2008 5:00 pm

Valla bulmak biraz zor görünüyor en iyisi oraya buraya diktirmek Very Happy
odessa
Hufflepuff Öğrencisi
Hufflepuff Öğrencisi

Lakap : ÇATALLAK++

Godric Gryffindor Empty
MesajKonu: Geri: Godric Gryffindor   Godric Gryffindor Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 10:52 pm

godric grryffindor'un savaşta ölmesi ne üzücü çok güçlüydü aslında ama ölmüş

Godric Gryffindor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gryffindor Bina Puanları ve Kurallar